Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

  STROPNÉ KAZETY  EUROTREND s PVC fóliou   

RADY A NÁVODY » ZATEPLENIE STROPU POLYSTYRÉNOM

 

ZATEPLENIE STROPU POLYSTYRÉNOM

Nafotili sme pre Vás postup pri lepení stropných kaziet Eurotrend s montážou podkladového EPS polystyrénu na starý trámový omýtnutý strop. Montáž polystyrénu pod kazety u trámového stropu má hneď niekoľko výhod. Hlavná výhoda spočíva v tom, že nemusíme odstraňovať staré vrstvy maľby, pretože polystyrén pripevňujeme pomocou skrutiek a podložiek, nemusíme ho lepiť. Tým sa zbavíme značného neporiadku. Ďalšou výhodou je, že môžeme podkladový polystyrén podložiť, alebo podtmelit a vyrovnať tým prípadné nerovnosti stropu a zbaviť sa zaguľatených rohov. Hlavne nám ale poslúži ako dodatočná tepelná izolácia.

 

1. Založenie podkladového polystyrénu
Pomocou skrutiek a podložiek pripevníme polystyrén do dosiek pod omietkou. Polystyrén založíme tak, aby sa nám spoje polystyrénu nikde nekryli so spojmi stropných kaziet. To znamená že si najskôr rozmeriame strop pre založenie stropných kaziet a spoje polystyrénu založíme aspoň o 10 cm mimo spoje kaziet. Ak budeme kazety zakladať a lepiť uhlopriečne tejto príprave sa vyhneme.

 

2. Montáž podkladového polystyrénu
Polystyrénom pokryje celý strop a prípadné nerovnosti vyrovnáme podložením, alebo podtmelením akrylátovým tmelom. Podložky nasadené na vrutmi by mali mať priemer min.30 mm a po dotiahnutí musia byť úplne zapustené v polystyrénu.

 

3. Rozmeranie pre založenie stropných kaziet
Rozmeriame strop a nakreslíme si zakladací čiaru podľa ktorej začneme lepiť stropné kazety, buď rovno alebo uhlopriečne. Ideálne je, keď svetlo je umiestnené v strede zakladacej kazety alebo v spoji.

 

4. Nanášanie lepidla na kazety
Lepidlo PD Eurotrend naneste pomocou špachtle, alebo zubovej stierky po obvode a na stred kazety v hr. 2-3 mm.

 

5. Založenie prvej kazety
Zakladací kazetu nalepíme presne podľa zakladacej čiary, v našom prípade pri uhlopriečnom lepení tak, aby protiľahlé rohy kazety ležali presne na zakladací čiare.

 

6. Postupné lepenie ďalších kaziet
Ďalšie kazety kladieme presne k zakladacej kazete. Vyhneme sa lepenie kaziet v dlhých radoch za sebou.