Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

  STROPNÉ KAZETY  EUROTREND s PVC fóliou   

RADY A NÁVODY

MONTÁŽNY NÁVOD PRE LEPENIE POLYSTYRÉNOVÝCH STROPNÝCH KAZET A LÍŠT EUROTREND

Stropné kazety Eurotrend určené na obklady stropov a stien. Majú dekoratívne, akustické a tepelnoizolačné vlastnosti. Zakryjú všetky vady podkladu, vrátane prasklín. Možno ich lepiť na väčšinu podkladov, ako je betón, omietky, sadrokartón, plynobetón, drevo, umakart. Ďalej na plošné materiály používané v stavebníctve ako DTD, MDF, OSB, Cetris, Durelis dosky atď. Tieto kazety tiež určené ako finálny povrch pri vnútornom zatepľovaní stropov a stien polystyrénom. Pre lepenie kaziet je nutné použiť lepidlo, ktoré je na daný podklad určené. K stropným kazetám Eurotrend ponúkame špeciálne kontaktné akrylátové lepidlo PD Eurotrend, vyrobené špeciálne pre lepenie stropných kaziet a líšt Eurotrend na savé i nesavé podklady. Možno ich použiť na všetky menované druhy podkladov vrátane podkladových plôch z EPS polystyrénu. Pri lepení stropných polystyrénových kaziet na na veľmi hladké podklady ako je umakart, lakované povrchy atď odporúčame povrch zdrsniť, alebo použiť silikón universal.

 

Lepidlá, náradie a pomôcky potrebné k montáži

naradie

 

Druhy podkladu: Omietky, betóny, sadrokartón, plynobetón, murivo, drevo, OSB dosky, Durelis dosky, Cetris dosky, DTD a MDF dosky, umakart, EPS polystyrén atď

Príprava podkladu: Podklad musí byť čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty. Staré vrstvy farby je nutné navlhčiť a pomocou maliarske škrabky odstrániť. Savé podklady odporúčame napenetrovať penetráciou SAD 2802 zriedenou v miešacej nádobe pomerom 1:5 1:8 s vodou, podľa nasiakavosti podkladu. Na podklad sa nanáša pomocou štetca, alebo maliarskeho valčeka. Na penetráciu podkladu po odstránení starých vrstiev farby možno tiež použiť lepidlo PD Eurotrend rozriedené v pomere 1:5 s vodou. Pred lepením kaziet je nutné nechať penetračný náter 2 4 hod preschnúť.

Rozmeranie podkladu: Nakreslí sa čiary deliace podklad na štyri rovnaké obdĺžniky, podľa ktorých sa začne montáž kaziet (pozri obrázok). Prvá kazeta sa k stredovej čiare založiť buď okrajom, alebo stredom tak, aby vzniknuté dorezi pri stenách boli rovnaké, ale neboli príliž malé. Ostatné kazety kladieme tesne k sebe od stredu plochy k okrajom.

podklad

Nanášanie lepidla: Na rub kazety sa nanesie pomocou špachtle, alebo zubovej stierky lepidlo PD Eurotrend a to okolo celého obvodu kazety, v šírke 2 3 cm a hrúbke 2 3 mm, podľa hrubosti a rovinnatosti podkladu. V rovnakej hrúbke sa lepidlo nanesie tiež na stred kazety. Na veľmi rovné podklady možno kazety lepiť aj bodovo, kedy sa na rub kazety nanesie lepidlo v 9 bodoch o veľkosti 2 3 cm a hrúbke 2 3 mm. Pre bodové lepenie kaziet možno použiť lepidlo PD Eurotrend v kartuši a nanášať ho jednoducho pomocou výtlačnej pištole. Pri lepení stropných kaziet na veľmi hladké podklady ako je umakatr, lakované podklady atď odporúčame povrch zdrsniť, alebo použiť silikón universal.

lepenie

 

Montáž kazet: Po nanesení lepidla sa kazeta opatrne pritlačí k podkladu tak, aby lepidlo dobre priľnulo. Zvyšky lepidla sa ihneď odstráni pomocou navlhčenej huby, (ak sa lepidlo nanesie správne, žiadne nevyteká). Na rezanie kaziet na mieru u okrajov sa používa veľmi ostrý ulamovací nôž a pravítko. Po nalepení celej plochy sa vykoná konečná úprava pomocou okrajových líšt Eurotrend, ktoré vylepšujú konečný vzhľad a zakryjú rezané okraje kaziet. Na lepenie okrajových líšt sa používa lepidlo PD Eurotrend v kartuši, alebo transparentný tmel silikón universal. Na lišty nanášame lepidlo pomocou výtlačnej pištole. Spoje vzniknuté medzi okrajovými lištami a stenami odporúčame zatmeliť trvale pružným a pretierateľným akrylátovým tmelom.

Údržba kazet: Po čase, podľa Vášho rozhodnutia, môžete vykonať údržbu kaziet a líšt Eurotrend. Údržba je jednoduchá a nenáročná, pretože kazety a lišty Eurotrend majú povrch opatrený odolným a ľahko umývateľným povrchom, ktorý sa len jednoducho umyje vlažnou vodou so saponátom a vytrie do sucha.

Doslov: Tieto montážne pokyny a rady od odbornej montážnej firmy Interiér Mikeš. Pri dodržiavaní uvedených postupov budete určite spokojní a výrobok dosiahne vo Vašom interiéri toho správneho konečného efektu. Odpad a použité zvyšky materiálu po montáži zlikvidujte podľa pravidiel pre triedenie odpadov.

 


 

 

Autor článku: Vlastimil Mikeš, © 2014, všetky práva vyhradené pre Interiér Mikeš.