Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

  STROPNÉ KAZETY  EUROTREND s PVC fóliou   

RADY A NÁVODY » MONTÁŽ OKRAJOVÝCH LÍŠT

MONTÁŽ OKRAJOVÝCH LÍŠT EUROTREND


Nafotili sme pre Vás postup pre montáž okrajových líšt EUROTREND. Okrajové lišty s PVC fóliou majú hneď niekoľko výhod oproti klasickým lištám vyrobených len z polystyrénu. Hlavnou výhodou je ich plná umývateľnosť a tiež rozmerová stabilita. Odolnosť proti pretlačeniu a poškrabaniu je tiež vyššia. Všetky okrajové lišty EUROTREND potiahnuté rovnakou fóliou ako stropné kazety EUROTREND, takže farba je úplne rovnaká ako u kaziet.1.Dorezanie všetkých kaziet pri okrajoch
Pred lepením okrajových líšt musíme mať dorezané všetky kazety pri okrajoch.


2. Náradie a lepidlá
Pre rezanie okrajových líšt používame odlamovací nôž rovnaký ako pre rezanie kaziet. Čepeľ musí byť ostrá, odporúčame pred lištovaním čepeľ vymeniť za novú! Pre správne zrezávanie vnútorných a vonkajších rohov musí byť čepeľ vytiahnutá viac, ako je zobrazené na obrázku. Na lepenie okrajových líšt EUROTREND ponúkame lepilo PD Eurotrend v kartuši do vytlačovacej pištole. Pri lepení farebných líšt ako borovica, béžová a hruška odporúčame použiť univerzálny silikón transparentný farby.

 

3. Zarezavanie líšt - vnútorný roh
Pri zarezávanie líšt majte lištu na podložke vždy postavenú na hrane!

 

Pre jednoduchšie označenie uhla rezu priložte druhú lištu k rezané lište a označte spoj líšt vo vnútornom rohu.